Cesty CBG do našeho těla

No, tak všichni sedněte, připravte si něco dobrého k pití a relaxujte se mnou, protože dnes máme trošku obtížnější téma na programu. O čem to je? O CBG, neboli o kanabigerolu. Co to je? To je jeden z kanabinoidů, látek, které máme v těle a také v konopí. Nikdy jsem přesto netušila, jak dlouho trvá účinek CBG. Ale pak jsem začala zkoumat, proč se cítím lépe po tom, co jsem si dala trochu CBG, a začala jsem pátrat po tom, jak dlouho to trvá.

Účinky CBG po požití

Spolknete-li CBG, účinky cítíte sice poměrně rychle, tak do půl hodinky, ale její vlastní cesta do našeho těla je mnohem delší. Účinky mohou trvat i několik hodin, záleží samozřejmě na množství a také na tom, jak je naše tělo k CBG cítivé. Nemyslete si ale, že by bylo lepší se přejíst těmito kanabinoidy. Účinky nemusí být vždy jen příjemné a mohou mít také vedlejší účinky, jako je třeba nevolnost nebo závratě.

Co se děje v těle s CBG

Při požití CBG se kanabinoidy vstřebávají do krve přes stěny žaludku a pak jsou transportovány do celého těla. CBG se naváže na receptory v našem endokanabinoidním systému a pak začne svoji magickou práci. Může například pomoci zlepšit náladu, snížit úzkost nebo zlepšit spánek. Účinky ale nejsou okamžité a je třeba počítat s tím, že může trvat až několik hodin, než se plně projeví.

Vliv CBG na různé fáze života

CBG není jenom pro mladé a zdravé. Může být prospěšná i pro starší osoby nebo pro lidi s určitými zdravotními potížemi. Ve své mladícké nadšenosti jsem to zkoušela i na své chinchile Brunovi a bylo fascinující sledovat, jak se mu zlepšuje chování a jak je spokojenější. V žádném případě ale nepodávejte CBG svým domácím mazlíčkům bez konzultace s vetem!

Jak dlouho trvají účinky CBG - závěr

Po provedení všech těchto výzkumů jsem došla k závěru, že účinky CBG mohou trvat i několik hodin. Je ale důležité pochopit, že to záleží na mnoha faktorech - množství CBG, způsobu jeho spotřeby, věku, zdraví a tak dále. Pravda je taková, že každý z nás je jedinečný a tak i na každého bude CBG působit jinak.

Rady pro uživatele CBG

Je důležité si dobře zvážit, zda chcete do svého života zavést CBG. Každý z nás má jiné tělo, jiné potřeby a tak je dobré se na to podívat individuálně. Ráda bych vám ale dala pár tipů, které vám mohou pomoci. Za prvé, nezačínejte s velkými dávkami. Za druhé, s každým novým produktem začínejte pomalu a poslouchejte, jak na to vaše tělo reaguje. A za třetí, nezapomeňte na konzultaci s lékařem. I když se CBG prodává jako doplněk stravy, je vždy dobré zjistit oponentní názor.

Moje zkušenost s CBG

Nechci vás odradit od CBG, naopak. Cítím se s ním lépe, bylo mi lépe a to je důležité. Ale zároveň je důležité se s tím nesouhlasit a nepřehánět to. Jak se říká, všeho s mírou. A rozhodně nesmíme zapomínat na to, že CBG není lék, ale doplněk stravy. A tak by to mělo být i přijímáno.

Post-Comment