Přirozené zázraky: bylinné extrakty

Znáte ten pocit, kdy se vracíte domů po dlouhém dni a jediné, co potřebujete, je malá dóza relaxace? Anebo ten moment, kdy potřebujete trochu energie? Při těchto příležitostech jsem vždy sáhla po extenzivní paletě přírodních extraktů. Ať už kvůli jejich osvěžujícímu účinku nebo pro jejich léčivé schopnosti, věřte mi, že jakmile začnete těmito darů přírody experimentovat, nikdy se nebudete chtít vrátit zpět.

Úžasná sila mátového extraktu

Během posledního horkého léta mi můj manžel Petr, který má odjakživa dobrý nos na vůně, doporučil mátový extrakt. Tento bylinný extrakt se mi stal rychle oblíbeným. Navíc jsem zjistila, že může pomoci nejen s chladícími problémy, ale také s trávicími potížemi, bolestmi hlavy a dalšími zdravotními obtížemi. Navíc se dá použít i jako přírodní osvěžovač vzduchu - prostě geniální!

Jasmín: královnou mezi extrakty

Mateřská jasmínu je něco, co vás okamžitě dech berou. Nabídne vám exotickou a svěží vůni, kterou skoro nelze porovnat s ničím jiným. Jako byste se ocitli uprostřed tropeckého raje, obklopeni květy jasmínu a lehkým vánkem. Jasmínový extrakt je úžasný také pro své relaxační účinky. Když se budete cítit napjatě, jen si otevřete lahvičku s tímto extraktem, a budete se cítit uvolněněji.

Zázolvek zázvorový

Zázvor je další z extraktů, které jsem začala jistě nejvíce oceňovat, když jsem ho začala pravidelně používat. Tento zázračný kořen je známý pro své zdraví prospěšné vlastnosti a mohu potvrdit, že zázvorový extrakt se nám stal nejenom oblíbeným v kuchyni, ale i jako součást našich domácích léků. Teplý zázvorový čaj mě zarazí vždy, když s ním mám ráno problém.

Extrakty bylinek: řepík a heřmánek

Sbírání bylin je jednou z našich oblíbených letních aktivit. Letos jsem se rozhodla, že zkusím něco nového a připravím si vlastní extrakty z těchto krásných rostlin. Řepíkový a heřmánkový extrakt jsou skvělé pro své zklidňující a anti-stresové účinky, a je to zase něco trochu jiného k zpestření.

Praktické tipy pro přípravu vlastních extraktů

Ale co když chtít udělat vlastní extrakt? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí vám jen pár věcí: kvalitní byliny, dobrý lih a trpělivost. První dva dny je důležité extrakt protřepávat 2-3x denně, poté ho necháte týden odležet. Poté ho přecedíte a máte hotovo.

Je to legrace a zároveň zdraví prospěšné

Já toho hodně vyzkoušela, když jde o bylinné extrakty. Z mé zkušenosti můžu říci, že je to vždycky dobrodružství. Každý nový extrakt je malou výpravou do neznáma s možností objevit něco nového a úžasného. Můj kocour Tomáš je vždycky u toho a je baví sledovat, jak si vyrobím nový "elixír". Zároveň je to i velmi prospěšné pro mé zdraví a celkové pohodlí.

Post-Comment