Myrcene a jeho magický vliv

Před mnoha lety, ještě před tím, než jsem se stal bloggerem, jsem se setkal s pojmem Myrcene. Myslel jsem, že je to jen další chemický termín, který se objevuje v učebnicích chemie. Neměl jsem příliš mnoho důvodů, abych se o to zajímal. Ale to se změnilo, když jsem postupně začal chápat význam tohoto termínu v kontextu konopí a jeho účinků na tělo. Dnes je myrcene jedním z hlavních terpenů v konopí a pro mnohé je to také hlavní zdroj vzrušení z konopí. Využil jsem šanci lépe pochopit, jak myrcene zvyšuje účinky konopí a rád se o své zážitky a obrovské množství shromážděných informací podělím s vámi.

Co to je myrcene?

Myrcene je jedním z mnoha terpenů obsažených v konopí. Terpeny jsou složky, které dávají konopí jeho charakteristický zápach a chuť. Myrcene je v konopí přítomno v hojním množství a je zodpovědné za zemičitý, hmyzí zápach mnoha odrůd konopí. Ale co dělá myrcene opravdu zvláštní, je jeho schopnost zvyšovat účinky THC, hlavní psychoaktivní složky konopí. To znamená, že myrcene ve skutečnosti může způsobit, že budete cítit víc z konopí.

Jak myrcene zvyšuje účinky konopí

Myrcene je zvláštní terpen, který má schopnost procházet krví-mozkovou bariérou, což je ochranná bariéra, která obvykle brání chemickým látkám v krvi proniknout do mozku. Jakmile se myrcene dostane do mozku, podporuje uvolňování dopaminu a serotoninu, dvou neurotransmiterů, které hrají klíčovou roli ve vnímání radosti a euforie. Navíc myrcene také zvyšuje permeabilitu buněčné membrány neuronů. To znamená, že může usnadnit THC rychleji a efektivněji proniknout do mozkových buněk a zvýšit tak celkový účinek konopí. Ale to není vše, myrcene má také schopnosti omezovat metabolizaci THC v játrech, což znamená, že účinky THC mohou být silnější a trvat déle.

Vlastnosti myrcene

Myrcene je klasifikován jako monoterpen, což znamená, že se skládá z dvou izoprenových jednotek. Má sladkou, zemité a hmyzovou vůni a je hlavním terpenem v mnoha odrůdách konopí, zejména těch s vysokým obsahem THC. Ale to není jediné místo, kde lze myrcene najít. Je také hlavní složkou esenciálních olejů mnoha bylin a rostlin, jako je tymián, bazalka a levandule. Navíc má myrcene řadu příznivých účinků na zdraví, včetně protizánětlivých, analgetických a antioxidačních účinků. A také má antibakteriální a antifungální vlastnosti. S takovými vlastnostmi se myrcene zdá být docela úžasný terpen!

Činidla zvyšující účinnost myrcene

Existují některé faktory, které mohou ovlivnit účinnost myrcene. Například, konzumace konopí společně s jídlem obsahujícím určité tuky může zvýšit schopnost myrcene proniknout do mozku. Myrcene je lipofilní, což znamená, že se snadno rozpouští v tucích a olejích. Tedy, když konopí jíte s tuky, může to zlepšit vstřebávání myrcene do krve a následně do mozku.

Tipy na zvyšování účinků myrcene

Nyní, když jste se dozvěděli vše o myrcene a jak to může zvýšit vaše zážitky z konopí, tady jsou nějaké tipy, jak toho dosáhnout. Za prvé, pokud chcete zvýšit účinek konopí, zvolte odrůdy s vysokým obsahem myrcene. Nemusíte se bát, že byste nevěděli, jaké to jsou - informace o terpenovém profilu konkrétní odrůdy konopí najdete obvykle na obale nebo na webových stránkách výrobce. Dále doporučuji konzumovat konopí spolu s jídlem bohatým na tuky, což by mělo podpořit absorpci myrcene.

Post-Comment