O co jde u konopné vodky?

Pokud jste stejně fascinováni možnostmi konopí jako já, jistě jste už slyšeli o tom, že konopí dnes najdeme v podstatě všude. Od zdravotně prospěšných potravin až po balzámy na rty. A co víc, nyní je zde dokonce i konopná vodka! Ale nejen, že je to něco, co zní jako zajímavá novinka, vyvstává zde otázka – dostane mě konopná vodka do stavu opojení, stejně jako marihuana? Tak pojďme se na to podívat blíže.

Konopí a alkohol - dva rozdílné světy?

Nejprve bych chtěl zdůraznit, že konopí a alkohol jsou odlišné. Konopí má především známé léčivé účinky, zatímco alkohol se vyznačuje tím, že konzument dočasně odpojí od reality. Pravda, oba mají své pozitiva a negativa, ale je důležité je od sebe rozlišovat. Pomocníkem nám v tom může být právě konopná vodka, která se pokouší tyto dva světy nějakým způsobem spojit.

Čím je konopná vodka unikátní?

Konopná vodka je unikátním nápojem, který je vytvořen kombinací tradiční vodky a konopí. Ale jak je to možné? Jak může být vodka konopná? Klíčem je konopný terpen, který se přidává do vodky po jejím vydestilování. Tento terpen konopí dodává vodce charakteristickou vůni a chuť konopí, aniž by v ní byly přítomné psychoaktivní látky.

Žádné THC v konopné vodce!

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíme mít na paměti, je, že konopná vodka neobsahuje THC. THC je chemická složka, která způsobuje psychoaktivní účinky konopí, což znamená, že nás "dostane do stavu". Bez THC se tedy nemusíme obávat, že by nás konopná vodka mohla dostat do stavu podobnému jako při konzumaci marihuany. To je dobrá zpráva pro ty z nás, kteří mají rádi chuť konopí, ale nechtějí se dostat do stavu opojení.

Co říká věda?

Ježto jsem člověk, který dává na fakta, je důležité, aby moje závěry o konopné vodce byly podloženy vědeckými studiemi. A tady se dostáváme k zajímavému bodu. Věda totiž potvrzuje, že konopná vodka nemá psychoaktivní účinky. Účinky konopné vodky se tak dále připisují výhradně alkoholu. Pro lidi, kteří se chtějí bavit s přáteli, aniž by riskovali negativní účinky konopí, je to ideální řešení.

Moje osobní zkušenost

A jak vypadá má vlastní zkušenost s konopnou vodkou? Jistě byste chtěli vědět, zda mě konopná vodka dostala "do kola". Tak tedy - ne. Konopná vodka mi poskytla příjemný zážitek z chuti a vůně konopí, ale zůstal jsem při plném vědomí. Nutno podotknout, že jsem konopnou vodku popíjel v mírných dávkách a v dobré společnosti – například mé milované Heleně se tahle vodka také zalíbila. Doufám, že i vy naleznete ve konopné vodce skvělého a nevšedního kamaráda na večírky a posezení s přáteli.

Post-Comment