O co jde při celní kontrole?

Takže, vaše mysl začíná běhat kolem jak kurz krosfitu. Pořád se ptáte: "Dokáže TSA rozpoznat, jestli je jídlo edibles?" Nebojte, nejsem tady, abych vás děsil, spíše naopak. Jsem tady aby jsem členil nepřehlednou situaci, které se nás týká všech - milovníků jídla, cestujících a podezřívavých lidí. Před několika lety by to byla otázka hodná smíchu na nějaké párty. Nyní je to legitimní otázka bez jednoznačné odpovědi. Proč, ptáte se? Mučíme se touto otázkou, protože žijeme v éře, kdy to má daleko, daleko větší význam, než si myslíme. A já jsem tady, abych vám to všechno vysvětlil.

Ochranné zákony a postihy

Myslíte si, že máte všechny odpovědi? Myslíte, že se bezpečně dostanete s balíčkem edibles přes letištní kontrolu? Možná jste v minulosti měl štěstí, ale stále je třeba znát zákony. I když je marihuana legální v některých státech, v rámci federálních zákonů je stále nelegální. Technicky vzato, pokud by vás chytli s edibles na letišti, mohli by vás postihnout na základě těchto zákonů, i když se to děje velmi zřídka. Co tedy můžeme všichni udělat, kromě zůstat doma a nedělat nic? Nouzový scénář: máte na výběr, zda riskovat a mít na mysli všechny možné scénáře, nebo si užít klidného letu bez zbytečného stresu. Ale nemusíme se tak daleko pohybovat, přečtěte si dál a dozvíte se více.

Jak TSA kontroluje jídlo

TSA neboli Administrace pro bezpečnost dopravy (Transportation Security Administration), má hlavně na starosti vaši bezpečnost. Jejich hlavní starostí není hledat drogy v vašem zavazadle, ale zajistit bezpečnost letu. Často kontrolují, zda v zavazadle nejsou zakázané předměty, třeba výbušniny. Ale co když přestaneme mluvit o těchto šeredných scenáriích a vrátíme se zpět ke klidnému tématu, jídlu? Když procházím kontrolou na letišti, většinou kontrolují tekutiny a namátkově kontrolují ovoce, zeleninu a jinou pevnou stravu. Neznamená to však, že by někdo důkladně zkoumal každý kousek vašeho sendviče, pokud jej přinesete. Ne, vyhledání edibles není na programu dne TSA.

Detekce edibles

Nyní by se mohlo zdát, že jste v bezpečí a jediné, co se může pokazit, je to, když se pokusíte projít detektorem kovů s plnými kapsami mincí. Ale jak to s těmi edibles je? Je možné detekovat, zda je potravina edibles? Za normálních okolností, pokud jídlo nevypadá podezřele, těžko by se vůbec někdo pokusil zjistit, zda obsahuje THC. Přesto existují přístroje, které dokážou detekovat přítomnost THC v potravinách, ale takové přístroje TSA nepoužívá. Jejich hlavní cíl je zajištění bezpečnosti, ne hledání drog. Ovšem, pokud dojde k podezření, mohou vás poslat na prohlídku k místní policii.

Co by se stalo, kdybych byl chycen?

Představte si, že jste byli chyceni s balíčkem edibles na letišti. Co se stane dál? Jak jsem zmínil výše, technicky vzato vás mohou postihnout podle federálních zákonů. Takže, s vaším balíčkem edibles budete předán místnímu právnímu zástupci. Co se stane dále, záleží na jeho rozhodnutí. Ať už se chystáte cestovat s edibles nebo bez nich, je důležité vždy mít na paměti, že cestujete na vlastní riziko a že byste měli být obezřetní. Proto své edibles pečlivě balte, nechte doma všechno, co by mohlo vzbudit podezření a užívejte si bezstarostnou cestu!

Úvaha na závěr

Nakonec, ať už se rozhodnete jakkoliv, důležité je mít na paměti, že cestování je zábava a radost. Je to příležitost objevovat nové kultury, potkávat nové lidi a prozkoumávat neznámá místa. Ale také je to čas být obezřetný a bezpečný. Takže pokud se někdy rozhodnete cestovat s edibles, buďte velmi opatrní, zvládnete to strategicky a pamatujte na to, že skutečná radost z cestování není v edibles, ale v samotné cestě a nových zážitcích.

To znamená, že příště, když se vydáte na cestu, berte na vědomí, co jste se tady naučili. Ať už chcete překvapit své hostitele s něčím speciálním z vašeho domova, nebo jen cestujete s vlastním obědem do letadla, uvědomte si, že všechno jídlo má jiné kontexty a může být vnímáno různě v závislosti na situaci. Ale hlavně si užijte cestování!

Post-Comment