Úvod do světa kanabinoidu

Radil bych vám sednout si pohodlně a ujistit se, že máte už teď volnou chvíli. Proč? Protože se chystáme na plastovou cestu do světa kanabinoidů. A majte na paměti, že tohle není závod. To je procházka parkem ve vlastním tempu. Tahle cesta není jen o tom, abychom poznali CBG a dopamin, ale taky o tom, abychom pochopili, jak funguje náš vlastní tělo.

Co je to CBG

Zlomek zlomku vteřiny jsem byl tento týden na posezení s Helenou, když jsme se začali bavit o kanabinoidech a ona začala mluvit o CBG. Musel jsem se kousnout do jazyka, abych ji nepřerušil a poslouchal jsem, jak vysvětluje co je to CBG. Něco jako chemický slucháč velké třídy kanabinoidů. Nejběžnější z nich je THC a CBD. Jestli jste kdy slyšeli nebo se setkali s těmito třemi písmeny, pak víte, že jste na správné cestě k pochopení iontoskopu kanabinoidů.

Co je to dopamin

Redukce, redukce, redukce. Vždycky mi to přijde trochu jako matematický žert, když se snažím vysvětlit dopamin. Je to jako kdybyste měli vysvětlit mozaiku obrazy a najednou se musíte omezit na jediný detail. Protože dopamin je pro náš mozek něco jako to, co je pro náš počítač grafická karta. Je to neurotransmiter, který je zodpovědný za řadu funkcí v našem těle, včetně regulace nálady, motivace a odměny.

Jak CBG ovlivňuje hladinu dopaminu

Pokud mi umění vědy něco naučilo, tak to, že vše je nějakým způsobem propojené. Neexistuje bezdůvodná akce ani opomenutý detail. Takže pokud se zeptáte, zda CBG ovlivňuje hladinu dopaminu, pak věda říká: Ano. Jak? To už je složitější otázka, kterou budeme chtít objasnit v následujícím odstavci.

Osobní příběh o účincích CBG

Můj syn Václav se nedávno vrátil domů z vysoké školy a začal mě zasypávat otázkami o dopaminu. Zřejmě zrovna probíral ve škole. Já jsem se ho zeptal, zda slyšel o CBG. Jeho tvář se rozzářila jak vánoční strom a on začal vyprávět o tom, jak mu jeho spolužák ukázal článek o účincích CBG na dopamin. Ten večer jsme strávili dlouhé hodiny debatováním o biochemii a nakonec jsme došli k závěru, že věda je neuvěřitelný svět plný dobrodružství. Kdo by to byl řekl, že mou večerní čtení před spaním se stala biochemie.

Post-Comment